דבר המנהלת

לקהילת בית החינוך שלום,

היום ציינו את סיום מחצית א’ של שנת הלימודים תשפ”ד. זו הייתה מחצית מאתגרת, שהתנהלה בתוך מציאות מורכבת, מהקשות שידעה ישראל ושידע בית החינוך.

במהלך המחצית חווינו אובדן כואב וקשה מנשוא של תלמיד ובוגרים/ות יקרים/ות בנסיבות טרגיות – אריאל דודזון ז”ל, אביר לוטן ז”ל, מאי נעים ז”ל, גיא גבריאל לוי ז”ל, רס”מ בר סיוון ז”ל, מתן ליאור מרדכי ז”ל, סגן יובל יפה ז”ל, סמל תמיר ברק ז”ל, יונתן אמיר יצחקי ז”ל – זכרכם/ן ישאר בליבנו לעד.

במשפחת “עמי אסף” יש מורים/ות, בני/ות משפחה, הורים ובוגרים/ות רבים/ות המגוייסים/ות למאמץ הביטחוני הלאומי ונלחמים/ות, כל אחד/ת בתפקידו/ה. בחודשי הלחימה הארוכים חלקם/ן אף התמודדו עם פציעה לאחר שנטלו חלק פעיל בלחימה. אני מבקשת למסור מפה את הערכתינו הרבה ולשלוח איחולי החלמה לכל הפצועים/ות. אנו מצפים/ות לשובם/ן של כל המגוייסים/ות לשלום במהרה.

לאורך המחצית תמכנו ונאבקנו לשמור במודעות ובשיח ציבורי את החובה להחזרתה של לירי אלבג, בוגרת בית החינוך, שעדיין שבויה בידי חמאס בעזה, ואת כל החטופים/ות. לירי, אנו מחכים/ות לך בבית ומחזקים/ות את משפחתך בעת הזו.


בתוך המציאות הסבוכה המטילה צל כבד על שגרת הלימודים והחיים, עשינו מאמצים כבירים לשמור על בית החינוך שלנו כאי של שגרה, ואנו ממשיכים בעשייה ערכית, חברתית ולימודית מבורכת. שגרה זו חיונית בעינינו כרכיב מרכזי בשמירת החוסן של התלמידים והתלמידות וביצירת יציבות, על אף ולמרות המציאות המורכבת.
לצד זאת, לאורך התקופה הקפדנו לעסוק ולדון בלחימה ובהשלכותיה ברמת השיח החינוכי המעודד למעורבות אזרחית ובעשייה חברתית-ערכית. עשייה שכללה התנדבות במגוון רחב של תחומים, מיזמי הזדהות וחיזוק החוסן, פעילויות העצמה, הפגה והעשרה לימודית.
לצד שגרת הלמידה והתכנים הערכיים, עשינו מאמץ גדול לראות כל תלמיד ותלמידה, על מכלול האתגרים האישיים, שתקופה זו זימנה לו/לה ולמשפחתו/ה.

במידעון זה, השני לשנת הלימודים התשפ”ד, אנו שמחים/ות על הזכות לסכם את המחצית הראשונה שהייתה, מחד גיסא מאתגרת וקשה, ומאידך גיסא מצמיחה ומשמעותית.

כל אלו התאפשרו בזכות המחויבות וההשקעה האינסופיים של צוות בית החינוך המסור, המקצועי והאכפתי, ובזכות שיתוף הפעולה והמעטפת התומכת, שמעניקה לנו המועצה האזורית דרום השרון, מפקחת בית החינוך והנהגת ההורים ובזכות המון אמון, תמיכה, פרגון ושותפות של כולכם/ן כקהילה – ועל כך תודתי והערכתי!

אנו מצפים/ות בהתרגשות למחצית שבפתח ומאחלים/ות שהיא תביא עמה שינוי, התחדשות וצמיחה.

מי ייתן והחודשים הקרובים יהיו זמנים של בשורות טובות ושל אחדות בעם ישראל.

 

בברכה,

עינת לנדיס

מנהלת בית חינוך “עמי אסף”

שכבה י’ - ממשיכה להתנדב בחקלאות

שכבת י’ ממשיכה בהתנדבות חקלאית !

בית החינוך ״עמי אסף״ ממשיך לתמוך בחקלאים שנקלעו למציאות שהביאה למחסור בידיים עובדות.

גאים בתלמידי ובתלמידות שכבה י’ אשר יצאו לסייע בקטיף תותי שדה🍓במשק בו קיים מחסור בכוח אדם בעקבות המצב.

נמשיך לעודד את החקלאות המקומית ואת תוצרת הארץ 🍓🇮🇱🍓🇮🇱

הכנה ליום המא״ה בשכבת י״א

לאחר השלמת הצו הראשון, יום המא״ה שמיועד לבנות ולבנים הוא התחנה הבאה בה נבחנים כישורי המתגייסים.ות.

תלמידי.ות קיבלו הכנה חשובה כי יום זה הוא הזדמנות נפלאה להשאיר רושם חיובי על הצבא, ולפתוח מגוון רחב של תפקידים איכותיים בשירות הצבאי.

בהצלחה 🇮🇱🇮🇱🇮🇱🇮🇱

הדרכת הורי שכבת י״א לקראת
צו ראשון

הורי שכבת י״א הוזמנו למפגש הדרכה בזום לקראת הצו הראשון והמיון של ילדיהם.ן לצה״ל.

בהדרכה בהנחייתה של ראש מדור פסיכוטכני של יחידת מיט״ב, ניתנו טיפים רבים, שעשו קצת סדר בנושא, ותרמו רבות למידע הכרחי, להכנה יעילה ומעשית הן לשבועות שלפני יום ההתייצבות והן למהלך המיונים שייכללו ביום זה – בדיקות רפואיות, ראיון אישי ומבחן פסיכוטכני.

שמחים על נוכחות מרשימה, מעורבות ההורים בהכנה לצו ראשון, חשובה ומשמעותית בהכנת הנערים.ות וברתימתם לתוכנית הכנה ממוקדת, שתשפיע על עתידם.

בהצלחה לתלמידי ותלמידות י״א היקרים🙏🇮🇱🙏🇮🇱

כיתה ז׳1 במפגש בין
דורי מרתק

תלמידי ז׳1, כיתת העתודה, השתתפו במפגש על חלל 🚀בין דורי מרתק❗

הגברת רות אזור, תלמידת כיתת הוותיקים של ביה”ס ומדענית בפנסיה של תעשיות הביטחון, העשירה את תלמידי.ות כיתת העתודה בנושאים רבים – על ישראל בחלל, על פיתוח כחול לבן של לוויינים, על טילים ועל רכבי חלל. כמו כן, שיתפה את הכיתה  בסיפורו של אילן רמון והמעבורת קולומביה.

תודה רבה, רותי יקרה, על הזכות הגדולה לקבל ממך השראה וההעשרה 💐👏❤

הורי שכבת ט׳ בשיעורי העשרה

גם השנה החלטנו להמשיך כמיטב המסורת, בהפנינג ״שיעור אחר״ בשכבה ט׳

התלמידים.ות חוו יום מיוחד, ובו שיעורים יוצאי דופן של העשרה מגוונת ומושקעת על ידי ההורים המרצים, ובמגוון תחומי דעת, כגון:

משפט ומוסר, ייצור תרופות, בינה מלאכותית, מנהיגות, הגשמת חלומות ועוד.

שמחנו לארח גם את ליטל רהב, סגנית ראשת המועצה שהרצתה לתלמידים.ות על תקציב המועצה.

תודה גדולה לכל ההורים שפינו מזמנם.ן והגיעו בשמחה ובאהבה💐❤

פרויקט שיעור אחר בשכבה ט’ התממש בפעם השנייה במחצית זו

הורים מתנדבים.ות העשירו וריתקו את תלמידי.ות השכבה במגוון נושאים מעניינים וחשובים, כמו: קיימות, בינה מלאכותית, ניהול התקציב המועצתי, מנהיגות ועוד.

תודה גדולה להורים היקרים, שהקדישו זמן והעשירו את הקהל הביתי 👏💐

יום השפה העברית בחטיבת הביניים

״אליעזר בן יהודה

יהודי מבדח

מילים מילים,

מילים מילים

הוא בדה ממוחו הקודח״  (ירון לונדון)

יום השפה העברית, יום הולדתו של אליעזר בן יהודה, צוין השבוע בחטיבת הביניים, בסימן הנושא השנתי “עברית – שפה שמחברת אותנו”.

תלמידי כיתה ט׳5, בהובלת צוות מורות הבעה ולשון, הנחו את תלמידי שכבות ז׳, ח׳, ט׳ בפעילויות תחרותיות מאתגרות ומשעשעות, והעשירו אותם תוך כדי משחק, המחזק ידע של אוצר מלים וחלקי דיבור, ומחדד את התקינות הלשונית, התלמידים.ות שיתפו פעולה בהתלהבות, נהנו מלמידה מהנה, והפגינו ידע רב.

👏👏👏👏👏

שכבה ט' במוזיאון משואה

״בשביל המתים וגם בשביל החיים, אנחנו חייבים לשמוע עדות״  (אלי ויזל)

שכבה ט’ ביקרה במוזיאון משואה לסיור וללמידה מעמיקה.

התלמידות.ים קיימו דיונים, התרשמו ממיצגים (חלקם אינטראקטיביים), צפו בקטע מסרט  מזווית הראייה של נער נאצי, העוסק בסוגיית שינוי התודעה. לסיכום זכו לפגוש את מר יהודה אייל (פולדו), איש עדות, אשר שיתף בסיפורו המרתק, מעורר ההשראה ונוגע בלבבות של כולם.

זכות הייתה לכולם.ן להקשיב לשורד שואה, שהינו מקור להשראה ולתעצומות נפש.

הייחודיות של סיור זה בימים אלו התאפיינה, באופן מצמרר לעתים, בנקודות ההשקה, אשר אי אפשר היה שלא להבחין בהן, בין ההיסטוריה לבין האירועים הקשים, הפוקדים את עמנו מאז אותה שבת שחורה.

עובדה זו זימנה, באופן מתבקש, שיח ער, פתוח ומעניין בנושא.

גאים בתלמידים.ות שגילו עניין ובגרות, השתתפו בדיונים מעמיקים והעלו שאלות חשובות🙏

השכבות הבוגרות י"א-י"ב
בהצגה "חיים רק פעם אחת"

״איזו טיפשה הייתי, אם רק הייתי אומרת לו לעצור״…

 שכבות י”א-י”ב צפו בהצגת היחיד, “חיים רק פעם אחת”. ההצגה, המבוססת על סיפור אמיתי, מספרת את סיפור אהבתם של הזוג דניאל ונתי, שתאונת דרכים אחרי ליל שכרות מנפצת להם את כל החלומות. על כיסא במסדרון בית החולים, דניאל מנסה לתת לעצמה ולנו דין וחשבון על מידת האחריות האישית שלה באירוע.

 לאחר ההצגה תלמידים.ות רבים.ות העידו שהתחברו למסר החזק, וכי ההצגה הייתה מעולה.

כולנו תקווה שיהיו חברים.ות, וינהגו באחריות…🚗

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער

שכבה ז' בהצגה "הסטורי של סבא"

תלמידות ותלמידי שכבה ז׳ צפו בהצגה ״הסטורי של סבא״ המחוברת חיבור ישיר לנושא השכבתי  השנתי – השורשים שלי.

במרכז ההצגה סיפור על מערכת היחסים בין נער בן 13 לבין סבו. בעקבות משבר שהנער חווה, חלה התקרבות של הנער אל סבו ואל סיפור ילדותו, סיפור שורשיו האישי. ההצגה מחזקת את ההבנה על חשיבותם של השורשים בחיינו ועל היכולת לגשר על פער הדורות. 🏠🏡👏👏

שכבה ט' מארחת את עמותת
"בית הגלגלים"

״אסור לנו להניח להשקפות הצרות של אנשים אחרים להגדיר מי אנחנו״ (סטיבן הוקינג)

תלמידי.ות שכבה ט’ ארחו בבית החינוך את בוגרי עמותת בית הגלגלים. בית הגלגלים הוא ארגון ארצי לצעירים ובוגרים בעלי מוגבלות פיסית, הכולל בתים פתוחים לאוכלוסיות שונות מכל הקשת של החברה הישראלית. בתים אלה מהווים מסגרת חברתית וחינוכית מהנה ומשמעותית, שבה מתנסים במגוון כישורי חיים ובאינטראקציות בינאישיות.

התלמידים.ות שלנו חוו היכרות פעילה עם עולמם של אנשים עם מוגבלויות פיזיות, השתתפו בסדנה שכללה התנסות מעשית, ונחשפו לסיפורם האישי ולחוויות היום יום של אנשים עם מוגבלויות.

החוויה הייתה עוצמתית, התלמידים.ות הפגינו רגישות, בגרות ואמפתיה, וריגשו את כולנו, יישר כוח!! 🙏

 

יריד איכרים בערבי ההורים🍓🥦🥬🍊

כל הכבוד לנציגי.ות שכבת י״ב שקיימו יריד איכרים, והפעילו אותו מתוך אכפתיות וסולידריות לחקלאים שנקלעו לקשיים ובדרום בפרט. הצלחת היריד לטובת החקלאות הישראלית ותוצרת הארץ שימחה את כולנו. תודה לכל מי שהגיע לקנות ולפרגן.

״יש מכל הזמנים, יש מכל הצבעים,

הב כוחות לתוצרת הארץ״… (נתן אלתרמן)

🍓🍋🍊🥑🍆🌶🥦🫑

קורס חילוץ והצלה בשכבת י׳

שכבת י’ השתתפה  בקורס מעשי של חילוץ והצלה מטעם פיקוד העורף.

הקורס הוא חלק מתוכנית המעורבות הקהילתית המתחילה בשנה זו, ומטרתו להכשיר את התלמידים והתלמידות במתן מענה ראשוני בתחום חילוץ, עזרה ראשונה וכיבוי שריפות באירוע חירום עד להגעת הכוחות הייעודים לטיפול באירוע.

כל הכבוד לתלמידים על ההשתתפות במלוא האחריות והרצינות שגילו במהלך הקורס.

👮👷‍🚑🚒

תלמידי קבוצת האצה בשכבות
ח'-ט’ במיזם שכולו אנגלית

תלמידי.ות קבוצות ההאצה באנגלית בשכבות ח׳ ו- ט׳, לוקחים.ות השנה חלק במיזם שיתופי עם בית הספר היסודי בצופית.

במסגרת המיזם תלמידינו החלו היום בפעילות משחקית-יצירתית-קבוצתית באנגלית להעשרת שכנינו, תלמידי בית הספר הצעירים❣

מטרת המיזם הינה להעניק לתלמידים.ות הזדמנות לתרגול השפה האנגלית  וכן ליצור קשרים חברתיים, לחזק ולטפח את קשרי הקהילה.

התלמידים.ות שלנו  חזרו נרגשים מהפעילות המשותפת. 🤗🙏❤גאים בכם❗

שכבה ח' משמחת את בנות העוטף💗

תלמידי.ות שכבה ח׳ הצטרפו למיזם של צלמת דוקו תיעודי ופורטרטים מאזור השרון. מיזם בו היא מכינה ״בוק בת מצווה״ לנערות קיבוץ כפר עזה, שיצאו מביתן ללא ארון הבגדים האישי, וחלקן עם פרטי לבוש בסיסיים בלבד.

תלמידי.ות השכבה, רבים מתלמידי.ות בית החינוך והצוות החינוכי, הביאו שלל שמלות שיימסרו לצלמת👗

זכות גדולה לקחת חלק בפרויקט הזה, ולשמח את בנות העוטף.

👏💗👏💗👏💗👏

מגמת מדעי המחשב
בביקור בחברת "צ'ק פוינט"

תלמידי.ות מגמת מדעי המחשב בשכבת י’ ביקרו בחברת ״צ׳ק פויינט״ חברה ישראלית גדולה העוסקת באבטחת מידע.💻

במהלך הביקור נחשפו התלמידים.ות לצורך המשמעותי בטכנולוגיה של הגנת סייבר, וצפו בשידורי זמן אמת של מתקפות סייבר.

בסיום הביקור הפתיעה הנהלת החברה ופינקה את כולם.ן בפיצות ובשתייה קלה👏

מרוצים.ות ומסופקים.ות מיום של למידה חווייתית, מעשירה ומרתקת.

מחבקים את משפחת אלבג❤

״יש אי שם, מישהו חושב עלייך, מישהו רוצה אותך נורא, יש אי שם…״ (ענת גוב ויוני רכטר)

בבוקר יום שישי, שחתם כמעט 100 ימים בשבי החמאס, יזמו חברים ומקורבים של משפחת אלבג היקרה ושל לירי  “יריד ללירי” שהתקיים ביישוב ירחיב.

לירי שלנו, בוגרת מחזור נ”ט, אחותו של גיא משכבה ט’, שירתה בנחל עוז, ונשבתה בידי החמאס בשבעה באוקטובר. רבים הגיעו ליריד להביע תמיכה, לחבק את המשפחה, ולקנות ממבחר דוכנים בהם נמכרו מיני פריטים כמו שלירי אהבה במיוחד, הרווחים מהמכירות נתרמו למטה משפחות החטופים להמשך מאבקם למען החזרת יקיריהם.ן.

התרגשנו לראות, שבנוסף למעגלים הרבים בהם מוקפת המשפחה, הגיעו תלמידים.ות רבים.ות מכל השכבות של בית החינוך, בוגרים.ות רבים.ות שלנו ממחזורים רבים וכן צוות בית הספר.

לירי אהובה, מתגעגעים אלייך, ומתפללים לשובך.       🎗🎗🎗🎗🎗

100 ימים למלחמת
"חרבות ברזל"

ביום המאה למלחמה הארורה עצרנו את יום הלימודים למשך 100 דקות, להזדהות עם המאמץ להחזרת החטופים, ביניהם לירי אלבג היקרה שלנו, להעלאת המודעות ולחיזוק ההבנה, כי מדינת ישראל והחברה הישראלית מחויבות להחזיר את החטופים והחטופות. ביום זה קיימנו פעילויות חינוך והסברה רבות, במטרה להדגיש כי אסור שנושא החטופים.ות ירד מסדר היום, וכי המאבק להחזרתם אינו רק של משפחות החטופים וקרוביהם, ומקומם של תלמידים ובני נוער משמעותי וחשוב בשעה זו.

יום גדוש בשיעורי חינוך ובעשייה משמעותית ומרגשת ב”עמי אסף” מלווה בפעילויות ייחודיות שיישארו איתנו עוד ימים רבים…

שכבה ז'

בנוסף לשיעורי החינוך, תלמידים ותלמידות משכבה ז׳ הפריחו בלונים, שעליהם קריאות להשבתם.ן של כל החטופים והחטופות במהרה, כמו כן עבדו בקבוצות והכינו כרזות שנתלו במסדרון השכבה.

תלמידי קורס בחירה באומנות הכינו מיצג אומנותי בשם ״בלעדיכם.ן הפאזל לא שלם״.

שכבה ח'

תלמידים ותלמידות משכבה ח׳ הפריחו בלונים כשהם יוצרים מיצג של הספרות 100 לציון 100 ימים לחטיפה, וכמו כן הכינו והשקיעו ביום זה ובימים שאחריו במיצג ובו כרזות עידוד, תמיכה וחיזוק לחטופות, לחטופים ולמשפחותיהם.ן. הכרזות התלויות על כל חלון ודלת ברחבי המסדרון של השכבה, מסמלות חלון לתקווה, ונמצאות שם כאות לתפילתנו המתמדת לשלומם ולחזרתם המיידית של כל החטופות והחטופים הביתה.

שכבה ט'

בנוסף לשיעורי החינוך שקוימו בכיתות, פגשו תלמידות ותלמידים משכבה ט׳ את שי ורוני אלבג, אחיותיה של לירי אלבג, בוגרת בית החינוך, החטופה בעזה, ושמעו את סיפורה ועל מאמצי המשפחה להשבתה.

שי ורוני, אף הן בוגרות ״עמי אסף״ ואחיותיו של גיא, תלמיד מהשכבה, סיפרו על לירי, תצפיתנית בראשית שירותה הצבאי, צעירה ושמחה, אהובה ואוהבת חיים. הן שיתפו בכל העובר על המשפחה מאותו יום נוראי, והסבירו על הפעילות ועל ההתמודדות 24/7 להחזרתה יחד עם כל 136 החטופים והחטופות.

שי ורוני היקרות תגענה לפגוש שכבות נוספות בבית החינוך בשבועות הקרובים.

כל תלמידי.ות בית החינוך והצוות החינוכי מחבקים.ות אתכם.

מי ייתן ותשוב במהרה🎗

שכבות י׳-י״ב ומגמות

תלמידים ותלמידות משכבות י׳-י״ב קיימו פעילות למידה ומעגלי שיח. התלמידים.ות עבדו בקבוצות, חקרו את סיפורו.ה של אחד החטופים.ות, והכינו כרזות המספרות עליו.ה.

הכרזות נתלו ברחבי בית החינוך.

מגמת אמנות

מגמת אומנות דימתה את כיכר החטופים.ות, וקיימה מספר מיצגים אומנותיים בהם הוזמנו להשתתף כלל תלמידי ותלמידות בית החינוך.

קיר כלניות לציון כל אחד/ת מהחטופים והחטופות

בקיר שכולו כלניות אדומות, רואים כלנית אחת כחולה, הצבע האהובה על לירי שלנו, ושתי כלניות כתומות לציון האחים כפיר ואריאל ביבס.

הפסנתר ״מנגינה בשבילם״

במיצג זה הוזמנו תלמידי ותלמידות לנגן בפסנתר שבאולם הכניסה של בית החינוך, שירים מחזקים, ולהקדישם לחטופים.ות.

ענני הגשם הצהוב

בכניסה לבית הספר נתלו ענני גשם אפורים הממטירים גשם צהוב, מיצג תלת ממדי, לציון החורף בסימן המאבק להשבת החטופים והחטופות.

יצירות אומנות לביטוי רגשות ותחושות וקיר גרפיטי

תלמידי.ות המגמה יצרו יצירות אומנות מגוונות ומרגשות לביטוי תחושותיהם.ן. היצירות נתלו ברחבי בית החינוך.

כמו כן יצרו קיר גרפיטי ובו יוכלו לכתוב ולשתף בתחושות, שאליו הוזמנו תלמידי ותלמידות בית החינוך.

מגמת קולנוע

תלמידי ותלמידות מגמת קולנוע תיעדו את כל הפעילויות ברחפן, בוידאו ובסטילס, וערכו סרטון מרגש שמלווה בפס קול השיר ״הביתה״, המסכם את אירועי היום, את הפעילויות ואת התוצרים המרגשים לציון 100 ימים בשבי, תוך כמיהה ותפילה לחזרתם.ן של החטופים והחטופות הביתה ובמהרה!!

תודה לכל מי שתרם.ה להצלחת היום המשמעותי!

חושבים עליכם. מחכים לכם בבית. 🎗❤

Bring Them Home Now

שכבת י"א בסיור ב"יד ושם"

״עם שאינו יודע את עברו,

ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל (יגאל אלון)

שכבת י”א והצוות החינוכי ביקרו היום במוזיאון “יד ושם”.

 בשיאו של הביקור הקשיבו לעדותה המרתקת של הגברת ברט בדיחי, בת ה-91, שהוסתרה כנוצרייה בצרפת, וניצלה בזכות משפחה מאמצת. אם המשפחה הוכרה בהמשך כחסידת אומות עולם.

במהלך היום סיירו במוזיאון, ונחשפו לקו הזמן שתחילתו בסרטון המתאר את החיים בקהילות היהודיות באירופה, כשברקע צלילי המנון ״התקווה״, ומשם ממשיך לעבר ציוני דרך משמעותיים ואכזריים בשואת יהודי אירופה. המבנה המיוחד של המוזיאון מוביל את המבקרים בסופו אל נוף ״הר הרצל״, המחבר אותם אל מציאות חיינו המתעצמת בימים אלו.

בסיומו של הסיור נכנסו לאנדרטת ״יד לילד״ – המנציחה את הילדים והילדות שנרצחו בשואה.

יום מלא משמעות ומחשבה.

“וְנָתַתִּי לָהֶם בְּבֵיתִי וּבְחוֹמֹתַי יָד וָשֵׁם, טוֹב מִבָּנִים וּמִבָּנוֹת; שֵׁם עוֹלָם אֶתֶּן לוֹ, אֲשֶׁר לֹא יִכָּרֵת”. (ישעיהו נ”ט, ה)

ט"ו בשבט
ב"עמי אסף" 🌿🌷

ברחבת הכניסה של בית החינוך – שולחן חגיגי מלא בכל טוב קיבל את פניהם.ן של התלמידים.ות וסימל את בוא החג

ט״ו בשבט הגיע, חג לאילנות…

סביב שבוע ט״ו בשבט נערכו בעמי אסף פעילויות רבות בסימן החג.

שכבה ח׳ בהפתעה סמלית ומתוקה לכיתת הוותיקים

תלמידים ותלמידות משכבה ח’ הגיעו לברך את כיתת הוותיקים שלנו, ולכבד אותם בפירות מיובשים.

כיתה ט׳1 מארחת את קהילת הנכים של דרום השרון לפעילות בנושא ט״ו בשבט

תלמידות ותלמידים מכיתה ט׳1 ארחו את קהילת הנכים לפעילות העוסקת בט”ו בשבט. בפעילות חקרו הילדים השיתוף חברי הקהילה צמחי תבלין ומרפא, הכינו מצגות מעניינות שבהן העלו ממצאים מעניינים, ושיתפו בהן את כל חברי הקבוצה.

כל הכבוד🌿🌿🌿🌿🌿

שכבה ט׳ בפעילות ט״ו בשבט עם שורדי השואה

תלמידים.ות משכבה ט’ ממשיכים לפעול באהבה וברגישות במועדון שורדי השואה שבשדה ורבורג.

התלמידים.ות נסעו למועדון השורדים שבשדה ורבורג בידיים מלאות במאפים ביתיים – עוגות ועוגיות.  ביחד למדו להכין פרחי אוריגמי צבעוניים, וערכו פעילות משותפת לכבוד החג. בנוסף, יצאו לשתול שתילים, שמהווים סמל לתקווה, להמשך הצמיחה ולהעברת המורשת אל דור העתיד בהרבה אהבה.

תודה לנציגי.ות השכבה שהסבו לקהילת השורדים רגעים של שמחה ונחת, ותודה לזיוה דידי על ההובלה של הפרויקט החשוב הזה. יישר כוח!! 🌷💐🙏👏👏

וְהָיָה כְּעֵץ שָׁתוּל עַל פַּלְגֵי מָיִם

אֲשֶׁר פִּרְיוֹ יִתֵּן בְּעִתּוֹ וְעָלֵהוּ לֹא יִבּוֹל

וְכֹל אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה יַצְלִיחַ (תהילים א’, ג’)

יום שיא בשכבה ז׳ בהובלת צוות מדעים ותלמידים.ות משכבה ט׳

שכבה ז׳ ציינה את ט״ו בשבט כיום שיא בהובלת צוות מדעים ותלמידי.ות משכבה ט׳.

במהלך השיעורים נהנו התלמידים.ות מפעילויות מגוונות וייחודיות בסימן החג, כגון :

הכנת מאכלים בריאים מירקות ופירות לבחירתם, משחקים תחרותיים בתחנות, שכללו: פעילות אוריגמי, הכנת תה צמחי תבלין ומרפא, משחק קהוט, היכרות  עם תבלינים על פי חוש הריח, ולסיום – חתמו את היום בסעודת ט”ו בשבט טעימה וחגיגית.🍎🍑🍓🍌🥝🍏🌵 🍅

פעילויות ט״ו בשבט בכיתת תקשורת

מדבריה של ענת הדר כהן, המחנכת המופלאה של כיתת התקשורת ז’6:

“כיתה ז׳6 ו-ח׳7 מטפחים ומשמרים את הטבע במסירות ובאהבה, הם משקיעים בשתילים שיפרחו וילבלבו כדי שכל פרח יצמח ויפיץ את הייחודיות שבו.

בדיוק כפי שצוות עמי אסף משמר ומטפח אותנו – התלמידים והתלמידות, ומנחיל לנו שורשים חזקים. בהערכה ובאהבה כיתות התקשורת.”

🌷💐❤🌷💐

ט״ו בשבט בחדר המורים

לכבוד ט״ו בשבט הפתיע אותנו ועד המורים הנפלא שלנו בעציצים, ובהם שתילי פרחים בשלל צבעים.

פרחים בצבעים של שמחה ושל תקווה – להם אנחנו כה זקוקים בימים אלה…

תודה גדולה חברים יקרים 💐🪴❤🪴

שכבה י' בהרצאתו של דין מירושניקוב

שכבה י׳ פגשה אתמול את דין מירושניקוב – שחקן טלוויזיה וקולנוע, ששיתף בסיפור השתלבותו בחברה הישראלית ובאירועים בחייו שעיצבו את זהותו.  

מירושניקוב ריתק את התלמידים.ות כשסיפר על מה עבר עליו  כילד שעלה לארץ בגיל תשע מאוקראינה, על האתגרים עמם נאלץ להתמודד בדרך כדי להקל על ההסתגלות בארץ, ולהצליח במסע לזהות ישראלית.

כמו כן, סיפר על הפיכתו ללוחם קומנדו בשייטת 13, על פציעתו בפעילות מבצעית ועל חודשי החלמה ושיקום ארוכים.

ובהמשך, גם על השתלבותו בתעשיית הטלוויזיה הישראלית כשחקן טלוויזיה אשר כיכב בסדרות טלוויזיה רבות.

תודה דין, על מפגש מרתק ומעורר מחשבה והשראה 👏

מגמות מידע ונתונים
וניהול עסקי
בשכבה י׳

תלמידי ותלמידות מגמות מידע ונתונים וניהול עסקי בשכבה י׳, האזינו להרצאתו המרתקת של ד”ר אושר שקורי, מומחה ללוחמת סייבר של ארגוני טרור ובוגר יחידת 8200.

ההרצאה עסקה בנושא “טרור בעידן הקיברנטי”, ובה למדו על מרחב הסייבר בשירות ארגוני הטרור במזרח התיכון ונחשפו לסוגיו – טרור קיברנטי, אפליקציות סלולאריות, הרשת האפלה, רשתות חברתיות ותעמולה מקוונת של ארגוני הטרור במזרח התיכון.

מורי המגמות והתלמידים.ות מעידים.ות על מפגש מרתק, מלמד ורלוונטי מאוד לימינו. תודה על יוזמה ברוכה 👏👏

שכבה ז' בהרצאה על חוסן נפשי
בחשיפה לרשתות החברתיות

תלמידים ותלמידות משכבה ז’ הקשיבו הבוקר להרצאה מרתקת בנושא שימוש מושכל ברשתות החברתיות.

בהרצאה למדו על גלישה ברשתות החברתיות תוך שמירה על חוסן נפשי מול תופעות של בריונות ופייק ניוז.

את ההרצאה החשובה והמעניינת, שלוותה בסרטונים, והשאירה מקום למענה על שאלות, העבירה נירית צוק, עיתונאית וחוקרת תרבות בני הנוער.💐 🌷

ליגת כדורעף בשכבה ז׳

ליגת מועדוני כדורעף לחטיבות ביניים נפתחה, ונבחרת שכבת ז’ עלתה למשחקה הראשון.

נבחרת כדורעף של השכבה שיחקה מול מועדון תל מונד, כאשר ביציע הריע קהל אוהד במיוחד בהובלתה המקצועית של הרכזת בל, שעודדו את הקבוצה קדימה לניצחון מרשים. גאים בכם👏 🏐 👏 🏐

חטיבת הביניים בהצגה "הנחשול"

תלמידי.ות חטיבת הביניים והצוות החינוכי נסעו להיכל התרבות בדרום השרון לצפות בהצגה “הנחשול” של תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער.

ההצגה, המבוססת על סיפור אמיתי, ממחישה את הסכנה שבכוחניות ובאפקט ה”עדר”, ונוגעת בנושאים הרלוונטיים לבני הנוער, כמו: לחץ חברתי, מנהיגות שלילית ועצמאות מחשבתית.

ההצגה לוותה בהקרנת קטעי וידיאו ובתפאורה ייחודית שתרמו אף הם להמחשת הנושא.

הילדים.ות והצוות נהנו מאוד, ותיארו בוקר חוויתי במיוחד.

 👏🌷👏🌷

שכבות י״א-י״ב בהרצאה
של איתן גדג'

שכבות י״א, י״ב פגשו את איתן גדג׳, ושמעו ממנו על היכולת לשנות מסלול חיים, על נחישות ועל התמדה.

באישיותו הכובשת, ריתק איתן את הקהל התלמידים.ות ואת הצוות החינוכי לסיפורו האישי – איך הפך כנגד כל הסיכויים מנער, שגדל בשכונה מורכבת באשדוד, והוגדר כ”נער בסיכון” למפקד סיירת נח”ל מוערך!  כיום, הוא מקיים הרצאות העוסקות בהתמדה וביצירת מציאות כאשר האמונה העצמית חזקה.

המסר החזק עבר – ״אין דבר העומד בפני הרצון״ ❗❗

תודה לך איתן🙏👏

יום הולדת ללירי שלנו ❤
בתפילה ובתקווה לשובה🎗

ביום ה-121 למלחמה, החטופות והחטופים עדיין לא שבו הביתה, ולירי אלבג שלנו מציינת את יום הולדתה ה-19 בשבי החמאס בעזה.

ביום ראשון 04.02.2024  ציינו בבית החינוך “עמי אסף”, את יום הולדתה של לירי במגוון פעילויות חינוכיות – חלוקת צמידים צהובים ומיזם חברתי למען הקהילה המוקדש ללירי שלנו – איסוף תרומות לשורדי השואה.

ביום זה משפחתה של לירי – הוריה, אחיותיה ואחיה, ביקרו בבית הספר, ולאחר קבלת הפנים המרגשת, התכנסה שכבה י”א באודיטוריום למפגש עמם.  במפגש סיפרו בני המשפחה על  לירי ועל התמודדותם, על הדאגה והגעגועים ועל החשיבות העצומה של העלאת המודעות להשבתם של כל החטופות והחטופים במהרה.

ראש מועצת דרום השרון, אושרת גני גונן, אשר נשאה דברים נוגעים ללב, מפקחת בית הספר, נוגה ברעם, מנהלת אגף החינוך, נני רייזברג, ונציגי המועצה הגיעו לחבק את המשפחה ביום הזה. במפגש הוקרן סרטון מרגש, שבו תמונותיה של לירי ושל חברותיה וחבריה למחזור נ”ט, ועליהן ברכות של אהבה ותקווה לחזרתה במהרה.         

צלצול בית הספר ניגן שיר מהפלייליסט של לירי, ואת מבואת בית החינוך מילאו: לוח לציון יום הולדתה של לירי, עמדה לכתיבת ברכות ללירי, מצגת תמונות של לירי כתלמידה ב”עמי אסף”, לוח להעלאת המודעות לנושא החטופות והחטופים, שולחנות לכתיבה חופשית בנושא החטופות והחטופים, פסנתר פתוח עם שירים מחזקים, מיזם “פרפרים של חופש” ופרויקט של מגמת אומנות.

לירי יקרה, כולנו תקווה שתפילותינו ייענו, ותשובי הביתה במהרה לחיבוק החם של משפחתך האוהבת, שלנו ושל כל עם ישראל. 🎗🎗🎗🎗🎗

בתי קפה בשכבה ט׳☕🥐

שכבת ט׳ מסיימת בחגיגיות את מחצית א׳

תלמידי.ות השכבה והמחנכות הקימו בתי קפה כיתתיים.

על ״כוס קפה ומאפה״☕🍪סיכמו מחצית, והציבו יעדים ואתגרים עם הפנים קדימה לקראת שלב ההכוון ומעבר מיטבי לחטיבה העליונה.

בוקר משמעותי לצד תפריט מתוק ואיכותי 🍰🍩🥮🍪

כבוד לנבחרת כדורעף בנות
״עמי אסף״

המשחק הראשון הסתיים בניצחון!

נבחרת הבנות שלנו בכדורעף השיגה ניצחון ראשון בליגת העל לבתי ספר תיכוניים 👏👏👏
הבנות ניצחו במשחק בית את תיכון ״אוסטרובסקי״ מרעננה, והפגינו המון אופי, נחישות ורוח ספורטיבית.
גאים.ן בכן !!
יישר כוח והרבה הצלחה בהמשך הטורניר 🏆🙏🏆🙏

נבחרת הבנות של ״עמי אסף״ בכדורעף ממשיכה להתקדם בליגת העל לבתי ספר תיכוניים!! 🏐👏🏐🏆🏐

משחק מותח וצמוד במיוחד, בסופו נבחרת ”עמי אסף” ניצחה 2:3 את נבחרת חבל הבשור.

במחווה מיוחדת לבנות הנבחרת האורחת מחבל הבשור, אשר בעוטף עזה, קיימנו טקס פתיחה מיוחד שקדם למשחק, ובו הענקנו לבנות הנבחרת שי קטן ומרענן מחקלאות המקומית שלנו בדרום השרון 🍓🍓

בנות נבחרת כדורעף אלופות

ניצחון מוחץ 3-0 לבנות הנבחרת בכדורעף שעולה לראשונה בתולדותיה לחצי גמר ליגת העל לבתי ספר תיכוניים, בסיומו של משחק מרתק, ובהשתתפות קהל ביתי אוהד במיוחד.

זו השנה הראשונה שהנבחרת שלנו תתמודד בליגת העל, אליה העפלנו השנה, אחרי שבשנה שעברה זכינו באליפות הליגה הארצית לבתי ספר תיכונים, עם מאזן מושלם של ניצחונות(!)

כל הכבוד לשחקניות שמפגינות רוח ספורטיביות, נחישות ומוטיבציה ולצוות המאמן אותם במקצועיות ואהבה רבה. כולנו גאים.ות בכן. 💐👏💐👏

שכבת י״ב חותמת את מחצית א׳ ביום עיון "שמים את העוטף במרכז"

מה ההבדל בין חמאס לפת”ח, איך מגדלים ילדים קטנים בעוטף, איך משדרים במקצועיות מתוך אזור לחימה תוך קבלת ידיעות קשות על חברים.ות בקהילה, ומה יהיה ביום שאחרי..

שכבת י”ב והצוות החינוכי סיכמו היום מחצית בבוקר ייחודי לשכבה בשני מפגשים מרתקים: ד”ר יובל ביטון, ראש המודיעין של השב”ס לשעבר, שהעשיר בידע רב על מנהיגות החמאס ועל רצף האירועים שהביאו למתקפה ב – 07/10, ובהמשך כתב חדשות ערוץ 13, אלמוג בוקר, שאפשר הצצה לחיי היום יום בעוטף בנימה מאוד אישית ומרגשת.

כולם יצאו בתחושה, שיכלו להקשיב לעוד, והגדירו את הבוקר כמוצלח במיוחד, מעניין, חשוב ומרגש.  

🙏👏💙🇮🇱

צוות ״עמי אסף״ מסכם מחצית🌷

צוות בית הספר סיכם את מחצית השנה, שהייתה מורכבת ומאתגרת  ברמה הלאומית, האישית והבית ספרית, אך תקופה משמעותית ומלאה בעשייה.

עם סיום חלוקת התעודות, התכנסנו סביב כיבוד ומתוקים באדיבות ועד ההורים, שביקש לפנק ולפרגן כמחווה ל-יום המורה.

הנהלת בית הספר הפתיעה בעגלת קפה משודרגת, ובשי פורח -רקפות צבעוניות🌷. גם חברי הוועד המושלם שלנו פינקו במשקאות מיוחדים🥂.

 שבעים ומרוגשים התכנסנו להרצאה בנושא ״בינה מלאכותית״, ואחריה התפצלנו לסדנאות “תוצרת בית” במגוון נושאים.

באנרגיות חדשות עם הפנים למחצית הבאה, ובציפייה לימים טובים יותר ולחדשות מעודדות💐🙏

אז מה היה לנו?

מוזמנים.ות לצפות ולהתרגש מסרטון שמסכם ומספר את המסע שעברנו מתחילת השנה

״כאן  השמים הם שלי,

כאן אני מרגיש כמו שאני,

רוצה לחיות, רוצה להיות

בין התקוות שמשתנות,

כאן השמים הם שלי״ (יגאל בשן)