דבר המנהלת

תלמידים, תלמידות, הורים וצוות יקר,

חג החנוכה הוא חג של אור, שמחה ותקווה. השנה כל אלו מהולים בתחושות צער ודאגה בשל האובדן והימים הקשים שחווה ישראל בעת מלחמת “חרבות ברזל”. בית החינוך “עמי אסף”, כמו כל ישראל, מציין את החג בתפילה לשובם/ן המהיר של החטופים והחטופות, ביניהם/ן גם לירי אלבג שלנו בוגרת מחזור נ”ט, ולשלומם/ן של כל חיילי וחיילות צה”ל וכוחות הביטחון.

במסורת היהודית, חג החנוכה הוא סמל לניסים, לאור ולגבורה. החג מספר סיפור של ניצחון המעטים על הרבים וניצחונה של האמונה על הספק. והנה גם בימים אלו אנו מתמודדים/ות עם החושך וממשיכים/ות להיאבק על קיומנו. יש מי שמבקשים “לכבות” את האור, אך לצד הכאב העצום והעצב העמוק בוהקות נקודות אור ואנו שומעים על סיפורי גבורה מרגשים. סיפורי הגבורה של הלוחמים והלוחמות בשדה הקרב, ולצידם סיפורים על גבורה ציבורית ואזרחית, אישית וקולקטיבית, גבורה יומיומית שנוגעת בכל תחומי החיים.

חג החנוכה מזמין אותנו לבחון מהם הערכים שלאורם אנחנו מחנכים/ות את ילדינו / ילדותנו ואת תלמידינו / תלמידותינו. אני גאה ונרגשת לשתף עמכם/ן חלק מהעשייה הברוכה שלנו בבית החינוך ברבעון הראשון של שנת הלימודים, עשייה שהתאפשרה בתוך תקופה קשה ומורכבת כל כך בזכות צוות מסור, רגיש ויוזם. התבוננות בעשייה הברוכה בבית החינוך מספרת את הסיפור שלנו כבית ספר וכקהילה, ועל הערכים החשובים לנו: עשייה, מעורבות חברתית, התנדבות, התגייסות, עשייה, יצירה ושותפות – נקודות אור שיש בכוחן להביס את השנאה ואת המשטמה, לכבות את החושך, ולהדליק את האור.

נישא תפילה שימי חנוכה אלו יחזקו את כולנו, ושנזכה שהאור הקיים בכל אחד ואחת מאיתנו יאיר את ימינו, שנוכל להתמודד עם החושך ולהדליק את האור – בימים האלו, בזמן הזה.

 

חג אורים שמח ובשורות טובות!

בברכה,

עינת לנדיס
מנהלת בית החינוך

פותחים שנה

״שוב נתחיל מחדש, שכולם מתחילים,

ננגן את השיר באותן המילים״…

תחילת שנת הלימודים בבית החינוך עמי אסף נפתחה בבוקר חגיגי❗

קידמנו את פני תלמידי כיתות ז׳ בהתרגשות גדולה❤

תלמידי בית הספר התכבדו בממתקים ובעטים צבעוניים,

והועמדה להנאת כולם עמדת צילום לתיעוד הרגעים של מפגשים מתחדשים והרבה חיבוקים וצחוק.

בשערי בית הספר חגגו כמיטב המסורת תלמידי י”ב את פתיחת שנת הלימודים האחרונה שלהם בעמי אסף, והופיעו בצבעי ירוק, בשירי מורל ובמצב רוח טוב🎈

מאחלים לכולם שנת לימודים פורייה ומוצלחת❗

פרס ל״עמי אסף״

“החינוך הוא הדרך, האדם הוא המטרה” (א.ד. גורדון)

צוות בית החינוך “עמי אסף” גאה על קבלת פרס התגמול הדיפרנציאלי לשנת תשפ”ג בפעם השביעית בתוך תשע השנים האחרונות, ועל הזכייה בדרוג התיכונים המצטיינים בישראל, כשאחד הפרמטרים הוא שיפור ביחס לשנה הקודמת. לכבוד הוא לנו להימנות עם חמישים וארבעה בתי הספר המצטיינים של המנהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער.

גאוותנו ושמחתנו על כך שהגענו להישגים משמעותיים וחשובים בממדים מגוונים של למידה וערכים, המעמידים את בית החינוך שלנו בשורה הראשונה במערכת החינוך הישראלית, זאת מבלי להתפשר על מרכזיותו וחשיבותו של החינוך החברתי-ערכי, תוך ראיית כל תלמיד ותלמידה בבית ספרנו כעולם מלא ושלם.

בתקופה כה מורכבת ומאתגרת בחברה בה אנו חיים, “אנו מחנכים לעתיד שאי אפשר לחזות אותו, אבל ניתן בהחלט לעצב אותו“. 

״יש לי יום יום חג...״

בוקר חגיגי של שירה לתלמידי חטיבת הביניים

ביום השלישי ללימודים התכנסו תלמידות ותלמידי החטיבה לבוקר שמח של שירה בציבור בסימן ראש השנה 🍏🍎ו 75 שנה למדינת ישראל. התלמידים.ות נהנו מחידון מוזיקלי ומפתיחת שנה ברוח טובה ומגבשת,

ומאווירת שמחה וחג באולם❣

באהבה למירב❤

צוות “עמי אסף” בערב פתיחת שנה שכולו מוקדש באהבה למירב

צוות בית החינוך “עמי אסף” לדורותיו, ראש המועצה, אושרת גני גונן, מנהלת אגף החינוך, נני רוזנברג, צוות אגף החינוך, נציגי הנהגת ההורים, נציגי התלמידות והתלמידים ומשפחת פרידלנדר היקרה התכנסו לערב פתיחת שנה, שכולו הערכה ואהבה למירב היקרה לרגל פרישתה. מירב ניהלה והובילה את בית החינוך בתשע השנים האחרונות בתוך מעל לשלושים שנים בהן הקדישה חייה לעשייה חינוכית ומשמעותית ובתפקידים רבים.

ערב חגיגי ומרגש במיוחד שהסתיים בהגשמת חלומה של מירב – בשירת קולולם הרמונית ומשותפת של כל הנוכחים,

אשר הקדישו לה את השיר: “אם תרצי” של חנן בן ארי.

מירב יקרה, ״אם תרצי, אני אתן לך מנגינה שתנגן לך את הכל״…

קולולם ״אם תרצי אני אתן לך...״

לומדים מחוץ לקופסה..
ואפשר קצת אחרת...

אלגוריתם מתוק 🍫 בשיעור במדעי המחשב

תלמידי.ות מגמת מדעי המחשב והנדסת תוכנה בשכבת י׳, התנסו השבוע בכתיבת אלגוריתם וביצועו, באמצעות כתיבת אלגוריתם להכנת כריך עם שוקולד.

זכו לשיעור טעים במיוחד…😄

“שירבו זכויותינו כרימון”

רימונים בשיעור מדעים – כמה גרעינים יש ברימון?⁉

הטענה הרווחת כי ברימון יש בדיוק תרי”ג  גרעינים. כלומר 613 גרעינים כמספר המצוות.

במסגרת לימודי מדעים, תלמידי.ות שכבת ט’, עבדו בקבוצות, וניסו למצוא מהי הדרך המהירה ביותר לספירת הגרעינים….

פעילות יצירתית במיוחד ומהנה רגע לפני החג 🤗

ברכות לקארין זגורי, רכזת המוגנות שלנו!

גאות וגאים בקארין זגורי היקרה שלנו, רכזת מוגנות, שזכתה בתואר העובדת המצטיינת של המועצה האזורית דרום השרון, ואנחנו זכינו בה ביום יום.

קארין עושה עבודה כל כך משמעותית עבורנו ועבור הילדים והילדות שנכנסים בכל בוקר לשערי בית הספר.

שכבת י"ב יודעת לתת

ברגישות ואחריות גדולה ובסימן של נתינה והתנדבות – ערב ראש השנה🍏 צוותי תלמידים משכבתי”ב פתחו בפרויקט השנתי של המעורבות החברתית המסורתי יחד עם עמותת “הזן את הכל”, והחלו במבצע חלוקת ארגזי מזון לכבוד החג.

שנה טובה וחג שמח
גם מנציגי ההורים שלנו

תודה גדולה להורים שדאגו לפנק את צוות בית החינוך, והגיעו לבית הספר להמתיק לנו ימים מורכבים, וחיממו את ליבנו בהרמת כוסית לכבוד השנה החדשה ומילאו את השולחנות בעוגות ובמאפים שרובם תוצרת בית, והורגשו בהם הפירגון והאהבה.

נשארנו עם טעם מתוק ומחובקים בהמון אהבה.

הכנה לצה"ל
שכבות י"א-י"ב

מציידים את תלמידינו בסל כלים ובמידע עדכני לקראת השרות הצבאי במגוון מסלולים.

מתכוננים  לקראת תהליך המיון הצבאי

שכבת י”ב – ממשיכה בהכנות לקראת הגיוס לצה”ל

בשבוע הראשון ללימודים התקיים מפגש נוסף במסגרת תוכנית ההכנה לצה”ל אשר במהלכו קיבלו תלמידי השכבה סקירה של תהליכי המיון המרכזיים שמתקיימים בכיתה י”ב, ולמדו על “שאלון ההעדפות”, על “מודל השיבוץ”, על “יום סיירות”  ועל “שרשרת החיול”, במהלך ההכנות נחשפו התלמידים למידע על זכויות החיילים, על המענה שיוכלו לקבל בתחום הרפואי וכן על המשכורת הצבאית, מרכז מהו”ת ועוד ועוד..

גם שכבת י”א יוצאת לדרך ופותחת בהכנות לקראת צו ראשון

מפקדים בכירים, פורשי צה”ל מטעם משרד הביטחון הגיעו לכיתות לסדנה שבה התקיים שיח ערכי על השרות ועל משמעותו, וכן, התלמידים.ות קיבלו דגשים וטיפים שיסייעו ברמת ההכנות והפגת החששות לקראת הצו הראשון.

״צוער חוזר לבית הספר״

שחר גונן, בוגר בית החינוך, הגיע לבית הספר במסגרת “צוער חוזר לבית ספר” ונפגש עם תלמידות ותלמידי הנדסת תוכנה ופיסיקה, בשכבות י”א-י”ב, לשיחה על חווית השירות הצבאי שלו ועל המוטיבציה לצאת לקורס קצינים. תודה רבה שחר על הדברים המעניינים והאותנטיים שהבאת איתך. כיף ומרגש לפגוש את הבוגרים שלנו

גאים בך שחר, יישר כוח! המשך לעשות חייל!

נציגי צה”ל אצלנו בבית החינוך

במסגרת תוכנית ההכנה לצה”ל, נציגי יחידת מיטב, האחראית על המיון והשיבוץ של כלל המיועדים לשירות ביטחון והחיילים בצה”ל הגיעו אלינו, וענו על שאלות אישיות לקראת הגיוס של תלמידים ותלמידות בשכבות י”א, י”ב.
היה יעיל מאוד 👏🙏

לזכרו של
אריאל דודזון שלנו

“..ואולי אתה פה חסר לי, אתה כאן, אתה שם, ובכל זאת אתה פה חסר לי….”(אביב גפן)

ב-9.9.23 בית ספר עמי אסף התבשרנו בבשורה הקשה על מותו של אריאל דודזון ז”ל בתאונת דרכים טראגית. הבשורה הנוראה היכתה את כולנו בהלם ובתדהמה, ובתוך הכאב הגדול של הפרידה מאריאל גילינו את גדלות הנפש של קהילת עמי אסף היקרה. קהילה חמה ומלוכדת, שסייעה בלב רחב, בחמלה, באנושיות, בעזרה הדדית, ובתמיכה אינסופית. כל אלה בלטו כשתלמידים ותלמידות, מורים ומורות, הורים רבים, תושבי רמות השבים ושאר יישובים תמכו במשפחה ואלה באלה. עטפו זה את זה, וחיבקו בהרבה אהבה.

בבית הספר הוקמה פינת זיכרון שהתמלאה בתמונות של אריאל ז”ל, ונרות רבים דלקו בה לאורך כל השבוע, ובאלבום הזיכרון נכתבו דברי פרידה, זיכרונות וניחומים.

תלמידים.ות לצד הצוות החינוכי ישבו במעגלים במרחבים השונים בבית הספר ומחוצה לו, הביעו רגשות, שוחחו והעלו זיכרונות, והצוות החינוכי התגייס כולו לחיבוק, להכלת הכאב והשבר הגדול.   

שולחים למשפחת דודזון חיזוקים, חיבוקים, אהבה, ובעיקר הרבה כוח, מבטיחים שהמשפחה, ובמיוחד אריאל, ימשיכו להיות חלק מאיתנו.                                          

כולנו תקווה כי ה”ביחד” שלנו ייתן לנו את הכוח להמשיך קדימה ולצמוח מתוך השבר הגדול.

תודה לקהילת ההורים היקרים שהפתיעו את צוות עמי אסף בסיום השבוע הקשה, בבוקר של מחווה מרגשת בחדר המורים, בו מצאנו ברכות מהלב לצד מאפים מתוקים, הרגשנו עטופים בחיבוק החם שלכם.

 

"פטיש, מסמר, ניקח מהר סוכה לבנות ...."

צוות האחזקה המסור שלנו הקים בחצר בית הספר סוכה לתפארת, והכניס את כולנו לאווירת החג הקרב ובא, יוצאים לראשונה לחופשת חגים ממושכת, בברכת גמר חתימה טובה וחג סוכות שמח.

מלחמת
״חרבות ברזל״

״אין לי ארץ אחרת, גם אם אדמתי בוערת, רק מילה בעברית חודרת אל עורקיי, אל נשמתי, בגוף כואב, בלב רעב, כאן הוא ביתי״

בשבעה באוקטובר, בשבת חג שמחת תורה, התעוררנו למציאות קשה ומורכבת. נכפתה עלינו מלחמה בעל כורחנו, ובשורות מרות פוקדות את ביתנו במעגלי קרבה שונים. ליבנו עם התלמידים.ות, אנשי ונשות הצוות ובוגרי.ות שלנו, שבשורות אלה הגיעו אליהם. הצער והכאב קשים מנשוא.

מפרוץ המלחמה הובאו למנוחת עולם שבעה מבוגרי בית הספר – “לא נשאר לנו, אלא לחבק את הצער…

רס”מ בר סיוון ז”ל, בוגר מחזור מ”ד, לוחם ימ”מ, נפל במלחמת “חרבות ברזל”

מאי נעים ז”ל, בוגרת מחזור נ”ג, אשר נרצחה בשבעה באוקטובר בעת פשיטת מחבלים במתחם רעים.

לוטן אביר ז”ל, בוגר מחזור נ”ג, אשר נרצח בשבעה באוקטובר בעת פשיטת מחבלים במתחם רעים.

גיא גבריאל לוי ז”ל, בוגר מחזור נ”ג, אשר נרצח בשבעה באוקטובר בעת פשיטת מחבלים במתחם רעים.

מתן ליאור מרדכי ז”ל, בוגר מחזור מ”א, אשר נרצח בשבעה באוקטובר בעת פשיטת מחבלים במתחם רעים.

סגן יובל יפה ז”ל, בוגר מחזור נ”ו, קצין בחיל שריון, נפל במלחמת “חרבות ברזל”

סמל תמיר ברק ז”ל, בוגר מחזור נ״ח, לוחם הנדסה קרבית, נפל במלחמת “חרבות ברזל”

כולנו משתתפים ומשתתפות בצער המשפחות, מחבקים.ות ותומכים.ות מרחוק במשפחות הפצועים.ות, הנעדרים.ות והחטופים.ות.

קהילת בית החינוך עמי אסף מחזקת את ידי כוחות הביטחון.

מתפללים לשלום החיילים והחיילות, תושבי עוטף עזה, הדרום והצפון וכל עם ישראל.

יהי זכרם ברוך

״את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק. מוכרחים להמשיך לנגן…״(עודד פלדמן)

"כשתבואי, נשיר לך ברוך, ונחכה ונלטף עד שתצטרפי... ואז נשיר ברון…״

מתפללים לשובה של לירי, אשר שירתה כתצפיתנית בנחל עוז ונחטפה בשבעה באוקטובר לעזה בידי החמאס.

מחבקים ומחזקים את משפחת אלבג.

לירי, מחכים ומחכות לך בבית.

״הביתה לחזור, הביתה אל השקט, הביתה אל האור, אל אמא השותקת…״ (יורם טהרלב)

נפרדים בכאב מיונתן אמיר יצחקי ז"ל

בצער עמוק, נפרדנו מיונתן אמיר יצחקי בוגר מחזור נ”ז, שנפטר לאחר מאבק במחלה קשה. הצוות החינוכי וחבריו ליוו אותו בדרכו האחרונה.
יונתן, אח לתמר וגל, היה נער מקסים, שנון ונבון, תלמיד מצוין, אוהד מושבע של הפועל תל אביב, מדריך בתנועת הנוער האיחוד החקלאי וחבר נפלא.
אנחנו מחבקים את משפחתו בשעתם הקשה.

ביקור ביישובים

מעגלים מעגלים, איך שאנחנו נשארים בסיבובים של החיים, נאחזים באנשים” (עידן רייכל)

בשבועות הראשונים למלחמה, נמנעו מאיתנו לימודים פיסיים בבית ספר. קיימנו מפגשי גוגל מיט שמטרתם לנסות ולייצר אי קטן של שיגרה בתוך המציאות הלא שגרתית.

צוות בית החינוך לא ויתר, ויצא לבקר את התלמידים.ות שלנו ביישובים.

המפגשים פנים אל פנים היו מחבקים ומרגשים, ומאוד משמעותיים.

תודה גדולה לצוות בית החינוך שבא מאהבה, ולתלמידים המקסימים שהשתתפו במפגשים.

משלוח של אהבה מכולנו...

משפחות המורים שלנו, אשר גויסו למילואים, קיבלו משלוח פיצות לחמם את הלב.

מחכים לשובכם במהרה ובשלום.

פרחים של תקווה מהורי בית החינוך

“…השמש ידום בין עזה לרפיח, ירח ילבין על פסגת החרמון, פרחים בקנה ובנות בצריח, ישובו לעיר חיילים בהמון.. “ (דודו ברק)

תודה גדולה על מחווה מרגשת של הורי בית החינוך שחיממו את ליבנו במשלוח עצום של פרחים שהאירו לנו את חדר המורים וגם את חדרי הלב בצבעים אופטימיים של ורוד.

יצאנו מבית הספר כשבידינו זר ורוד ובליבנו תקווה.

כוחן של המילים

“מה הן המילים, אם לא שתיקה”..(מ. בן שאול, ש. ארצי)

תלמידי כיתת הוותיקים שלנו נפגשו לשיח מלמד ומנחם, על כוחן המרפא של המלים בימים בהם נגמרות המלים.

את המפגש המקוון הנחתה ורד פז צוק, מדריכת תרבות ישראל, ובעזרתה פגשנו טקסטים רלוונטיים מעולם התרבות הישראלית, יצירות ברוח התקופה שמדברות את אשר בראש ובעיקר את אשר על הלב.

מציינים את יום השנה
לרצח רבין

יצחק רבין ז”ל: “במקום שבו יש חיים – תימצא תקווה”

בתוך התמודדות המדינה החל מהשבעה באוקטובר עם האירוע הקשה בתולדותיה, ציינו את יום הזיכרון ה-28 ליצחק רבין ז”ל, שעומד השנה בסימן – התקווה. התקווה שנותנת לאדם כוח להתייצב אל מול הנסיבות ולנסות להתמודד עמן, התקווה שמסייעת להתגבר על קשיים ולצפות לעתיד טוב יותר.

השיעורים בכיתות הוקדשו לנושא, ובסיומם, הצטרפנו לשידור הארצי של הטקס במסגרת עצרת הנוער המרכזית.

על גבי קיר בבית הספר הוצגו קטעי עיתונות מקוריים המדווחים על אירועי היום ההוא…לפני 28 שנה.

“איפה ישנם עוד אנשים, כמו האיש ההוא”… (נתן יונתן)

משלוחים לכוחות הביטחון

“…שלחי לי תחתונים וגופיות..מותק לא לשלוח לי עוגה..” (תלמה אליגון)

בית החינוך נרתם להבאת ציוד נחוץ ומוצרי הגינה לחיילי וחיילות השריון, הנדסה קרבית ונח”ל שנמצאים בדרום.

התלמידים וצוות החינוך התגייסו לתרום מכל הלב, והכמויות גדולות העידו על נתינה גדולה ורוחב לב.

אל הארגזים שנארזו צורפו מכתבים שכתבו התלמידים לחיזוק ולתמיכה לחיילנו, מכתבים שהוכנסו בהם הרבה מסרים של תמיכה, חיזוק, אהבה ותקווה❣

את העברת המשלוחים לנקודות האיסוף ולשטחי הכינוס ביצעו באהבה אנשי בית הספר.

וזו רק תחילת העשייה המשמעותית שלנו למענם וכדי לעבור את התקופה ביחד❤

מיזם הפרפרים

״את הגשם תן רק בעיתו, ובאביב פזר לנו פרחים, ותן שיחזור שוב לביתו. יותר מזה אנחנו לא צריכים”…(אבי קורן)

בית חינוך “עמי אסף” מצטרף למיזם “פרפרים של תקווה” להעלאת המודעות לנושא החטופים והחטופות.

תלמידים.ות מכל השכבות הכינו פרפר בקיפולי נייר ובתוכו כתבו תפילה, בקשה או מסר של תקווה לשחרור החטופים.

הפרפרים מסמלים את החובה לשחרר את החטופים והחטופות.

מכל הפרפרים שהוכנו, בנינו מיצג משותף , שהוצג במבואת בית החינוך.

גרפיטי למען שחרור החטופים

תלמידים ותלמידות משכבה ז’ למדו על התפקיד הייחודי שלוקחים על עצמם אמני הרחוב בתקופה זו, במסגרת לימודי בחירה באומנות.

בין השאר, הכירו את קמפיין החוצות, שיזמו חבריה של אומנית הגרפיטי, ענבר היימן, המכנה את עצמה pink, אשר קורא לשחרורה יחד עם שאר החטופים והחטופות.

בעקבות הקמפיין למדו איך לצייר אותיות גרפיטי, והכינו שלטים המצטרפים לקריאה לשחרור החטופים: save them, bring them back וגם free pink.

לכבודה של ענבר המהווה השראה לקמפיין💖

מחכים לכולם.ן. בבית 🙏❤

Bring Them Home Now

מתנדבים לעזרת החקלאים

״ עוד חוזר הניגון שזנחת לשווא, והדרך עודנה נפתחת לאורך, ואילן בשמיו, ואילן בגשמיו, מצפים עוד לך, עובר אורח״🙏(נתן אלתרמן)

בשבוע הרביעי למלחמה התגייסנו לסייע לחקלאים מקומיים המתמודדים עם מחסור בידיים עובדות.

צוות בית החינוך – חברות ההנהלה, מורים ומורות, קבוצות תלמידים ותלמידות בשכבות י׳, י”א, י”ב יצאו לשדות חקלאיים של תותים וברוקולי ברחבי המועצה. הצוותים שתלו, עישבו, מיינו, הניחו טפטפות וסייעו באריזה.

ההתנדבות הותירה בכולם תחושה טובה של חיבור לאדמה, עשייה מעצימה ומשמעותית, ותרומה לקהילה🥦🍓

קיבלנו תזכורת לשירה האהוב של חוה אלברשטיין:

״..החיטה צומחת שוב..״

אשר מזכיר לנו שגם בתקופה חשוכה, הטבע לא עוצר.

מוזמנים לצפות ברוח ההתנדבות ובמורל הגבוה:

צמידים וסרטים צהובים

 “Tie A Yellow Ribbon Round The Ole Oak Tree”/ Tony Orlando🎗🎗

עמית דהן, תלמידת י”ב הכינה בעצמה צמידי יד צהובים💛להעלאת המודעות לנושא החטופים,ות ולסמל את הכמיהה להחזרתם.ן.

את ההכנסות ממכירתם תתרום לכוחות הביטחון ולשיקום יישובי  הדרום.

היוזמה של עמית הביאה לביקוש רב.

תלמידים ותלמידות מחטיבת ביניים ביחד הצוות החינוכי קשרו סרטים צהובים ברכבי הצוות והאורחים.ות🙏

Bring Them Home Now💛💛💛💛

מגמת קולנוע בסרטון להחזרת החטופים

“…הביתה, הביתה,

באה עת לחזור,

מן ההרים, משדות זרים.

היום דועך ואין סימן…” (אהוד מנור)

מגמת קולנוע הפיקה סרטון מיוחד להעלאת המודעות לנושא החטופים.ות והנעדרים.ות.

בהתגייסות מרשימה של תלמידי שכבת י׳,

ובאמצעות רחפן, צילמו סרטון מרגש.

Bring Them Home Now💛💛💛

לצפייה בסרטון המגמה:

מחוות עיר תאומה

“יש אי שם, מישהו חושב עליך”… (יוני רכטר)

בנוייויד גרמניה העיר התאומה למועצה, ציינו תלמידי בית הספר, אשר איתם אנו בקשרי ידידות וחילופי משלחות מזה 30 שנה, את “ליל הבדולח” בטקס מרגש ומרשים.
בשל המצב הבטחוני בוטלה משלחת תלמידים.ות, שהייתה אמורה לצאת לנוייד השנה. חברינו וחברותינו מגרמניה שלחו לנו מחווה של תמיכה מחזקת ומרגשת – תמונות מטקס אשר קיימו לציון ליל הבדולח, במהלכו התייחסו גם למלחמה המתרחשת כאן, כשהם מניפים את דגלי ישראל ואוחזים מסרי תמיכה והזדהות בעברית.
תודה חברים 🙏❤ Vielen Dank liebe Kollegen

SV IGS Johanna Loewenherz

מכתבים של אהבה

“..לא פעם זה קשה, אבל לרוב מילה טובה מיד עושה לי טוב, רק מילה טובה או שתיים, לא יותר מזה..”(יהודית רביץ בשיר שכתב יעקוב גלעד)

בקומת הכניסה של בית החינוך ניצבת תיבת דואר מיוחדת, תוצרת בית, שבה הולכים ומצטברים מידי יום מכתבים שכותבים התלמידים.ות שלנו. המכתבים מלאי עידוד, חיזוק והמון אהבה…💌
נשלחים לחיילים ולחיילות שלנו ולמפוני.ות העוטף. ❤

באמפי של בית החינוך

“…שמות מתחננים למצוא פנים
תפילות שמבקשות טיפה תקווה
אולי רק לבשורה טובה”… (לי בירן)

בחצר בית החינוך, במעלה האמפי שלנו, נתלו תמונות החטופים/ות והנעדרים/ות הממחישות את החסר, וכי אף אירוע לא יהיה שלם עד לשובם/ן הביתה!
איתנו בלב. כל הזמן. ❤🎗

שכבת ח׳ במיזם להחזרת החטופים

Bring Them Home Now

שכבת ח’ במיזם להעלאת המודעות להשבת החטופים.ות🎗❤
שכבת ח’ הכינו קולאז’ תמונות שכבתי של תלמידים ותלמידות מהשכבה נושאים.ות שלטים הקוראים להחזרת החטופים.ות הביתה עכשיו! כל כיתה הצטלמה בפסגת האמפי, על רקע תמונות החטופים.ות ובשלטים הכיתוב באנגלית כדי שהמסר יופץ ויהדהד בכל העולם.

Bring Them Home Now

יום הולדת בתפילות ובתקווה
לשובו של תמיר נמרודי 💛💛

תלמידי ותלמידות שכבה ט’ נענו לקריאת משפחתו של החייל תמיר נמרודי, תושב נירית אשר נחטף מבסיסו, וציינו את יום הולדתו ה- 19 בהפרחת בלונים צהובים בקריאה לשחרורו המהיר משבי חמאס.
כולנו מצטרפים/ות לקריאה לשחררו המהיר וחזרתו לחיק משפחתו. 🙏🎁❤🎗

בין חפציו האישיים נמצא פתק שמעיד על אישיותו המיוחדת

זה מרגיש בטוח 🤗

המציאות שנכפתה עלינו לובשת פנים חדשות..
בכל יום צוות ההנהלה והמנהלה מתגבר בנוכחות משמעותית את היציאה והפיזור של תלמידי ותלמידות בית החינוך בסיום יום הלימודים.
ו..אריה שלנו, האחד והיחיד…זה ששומר עלינו…💂

מגמת מחול

במיצג הזדהות בקריאה להשבת החטופים

זרעים של תקווה 🌱🍃

כיתה ח’7 השתתפה במיזם הארצי “זורעים למען העתיד” שמטרתו לטעת תחושה של תקווה והתחדשות בתקופה זו, לסייע להעשרת המערכת האקולוגית ולחזק את מגוון המינים המקומי.
זוהי זריעת פרחי הבר הגדולה בישראל. נזרע אותם השנה, והם יפרחו גם בשנים הבאות. 🌸

משלוח מעילים

שולחים לכם מעילים לחמם לכם את הגוף ואת הלב בימים הקרים ❤
קהילת בית החינוך אספה מעילים לחורף לטובת משפחות המפונים.ות. הפריטים מויינו ואורגנו עם המון תשומת לב, ויש כל כך הרבה 🙏
הלב החם של עמי אסף בדרך אליכם….🚗

יום זכויות הילד.ה הבינלאומי

“…ילדים קטנים, ילדים גדולים.. את יודעת אמא, כולנו ילדים של החיים”… (שלום חנוך)
בתאריך 20.11.23 מציינים את יום זכויות הילד/ה ברחבי העולם ובישראל. בבית חינוך “עמי אסף” ציינו את היום בסימן הילדים והילדות החטופים בעזה. 🎗❤
מורי בית החינוך הקדישו לנושא שיעורי חינוך, ובכניסה לבית הספר יצרו מיצג של תמונות הילדים.ות החטופים.ות בשילוב סעיפים נבחרים מאמנת זכויות הילד.
סעיף 35 – לילד הזכות להגנה מפני חטיפה, מכירה או סחר בו.

” ..וכאן אני יכול למרות, למרות הכל
גם לחייך גם לחלום וגם לגדול”…
Bring Them Home Now

מציינים את כ"ט בנובמבר

“אף פעם לא התייאשנו שזו ארצנו” (ד.ב. גוריון)

לקראת כ”ט בנובמבר ובעיצומה של תקופה מורכבת זו, שכבת ט’ השתתפה היום בסדנה מעצימה “ממשבר לצמיחה”, של המכון למורשת בן גוריון.
בסדנאות דנו התלמידים.ות בדילמות סביב הקמת המדינה, תוך שיח על המשבר שאנו מצויים בו כיום.
בנוסף, התלמידים פתרו חדר בריחה “משולחנו של בן גוריון”, ולמדו על הערכים והדילמות שהובילו להקמת המדינה.
אין לנו ארץ אחרת…🏡

שכבה ט' מאמצת שורדי שואה

“למרות הכל, אני עדיין מאמינה שאנשים טובים מטבעם” (אנה פרנק)

שכבת ט’ משתתפת בתוכנית המאמצת שורדי שואה במסגרת פרויקט מעורבות חברתית, ומאפשרת להם מפגשים חברתיים, הפוגה והסחת דעת מבורכת.
תודה לתלמידים המדהימים, פעילות מרגשת מאוד, במיוחד בימים אלו.
ברוכים הבאים, שמחים לארח אתכם.ן❤🏡

כיתות עתודה מדעית בחט"ב

כיצד מתגברים על כוח הכבידה?

“כוח המשיכה מסביר את תנועת הכוכבים, אולם הוא אינו מסביר מה גרם לכוכבים לנוע…” (ניוטון)

כיצד מתגברים על כוח הכבידה? האם ביצה שתיזרק מגובה, תשרוד אם תיבנה עבורה קונסטרוקציה מתאימה כמו מצנח או ריפוד…?
את כל אלו בדקו תלמידי כיתת העתודה המדעית של שכבה ח’, בהדרכתן של שירי ואמילי ממרכז היזמות. אתגר מחשבתי על דרך המשחק.
האולם – מרכז ליזמות וחדשנות דרום השרון

קולנוע בשירות הפיסיקה

האמנם❓
תלמידי כיתות העתודה המדעית של חטיבת הנעורים נהנו ממסע מדעי דרך עולם הקולנוע.
האם ניתן להכיר את עולם הפיזיקה דרך סרטי קולנוע?
האם יוצרי הסרטים אכן מקפידים לנפות מהם שגיאות מדעיות?
דרך מגוון של ז’אנרים – סרטים מצויירים, סרטי מדע-בדיוני וסרטי פעולה, התגלו לתלמידים עקרונות בסיסיים בפיזיקה וכימיה. אינדיאנה ג’ונס, ג’יימס בונד, וארנולד שווצנרגר היוו מקור לדיון משועשע שכותרתו “האם זה הגיוני?” הסדנה שילבה הדגמות רבות: השפעת לחץ, שיגור רקטה, שימוש בחנקן נוזלי. מתוך הקישורים לקולנוע נחשף הכיף שבמדע – בידור מעורר מחשבה…

כיתת הוותיקים שבה לכותלי בית החינוך

גאים להמשיך לארח את כיתת הוותיקים

מה פרויד היה אומר על זה? 🤗
ברכות חמות ל 30 תלמידי ותלמידות כיתת הוותיקים שחזרו אל ספסל הלימודים, פיזית בבית החינוך. 💐
זו השנה השלישית בה לומדת אצלנו כיתה ייחודית זו שמשתתפיה זוכים להעשרה במגוון תחומי דעת.
השנה ילמדו קורסים בפסיכולוגיה על תורתו של פרויד
וקורס בחוכמת חז”ל.
שנת עמי אסף פורייה ושלווה לתלמידים.ות הסקרנים.יות.
תענוג לארח אתכם.ן🏡

ימי גיבוש

בשכבת ז’ בחטיבת הנעורים ובשכבת י’ בתיכון, אשר פתחו השנה בדרך חדשה, נערכו ימי גיבוש מסורתיים באווירה מהנה של שיתוף ושייכות ובהובלת צוותי השכבות.


יום גיבוש בשכבת ז’

יום גיבוש בשכבת י׳

שכבת ט׳ מאמצת
את קהילת הנכים של המועצה

תלמידים.ות משכבה ט׳ מאמצים את חברי קהילה נכים במועצה.
זהו תהליך מרגש שהחל במהלך השנה הקודמת אשר בו מארחים את חברי הקהילה מידי חודש ללימוד ולהנגשת נושאים טכנולוגיים לצד פעילות חברתית משותפת.
והשנה-
תלמידי כיתה ט׳1 ארחו את קהילת הנכים במפגש פתיחה לקראת סדרת מפגשים של שיח, משחק ושיתוף. המפגש המעצים, היה בסימן חג החנוכה !
גאים בכם❤️🙏

משלוחים לתחנות רענון למען כוחות הביטחון

לתחנת רענון לחיילות וחיילים “שוקדה” (ליד בארי), שלחנו מוצרי שימורים, עגבניות מלפפונים , טונה ומגבות נייר,
שתלמידים.ות בבית החינוך אספו. הכל כדי לעשות טוב ולפנק את הלוחמות והלוחמים שלנו. שישובו לשלום לבתיהם🙏🙏🙏

מגמת אמנות - חנוכיה של תקווה

ברוח החג כשהלב והמחשבה עם העוטף יצרו תלמידי מגמת אומנות בשכבת י”א חנוכיה להעלאת המודעות
בציפייה לימים של אור גדול ולהשבת כל החטופים.ות ובכללם לירי אלבג שלנו. 🎗️🙏❤️

נס גדול יהיה פה

שכבת ז׳ ביוזמה מרגשת של איסוף סביבונים במטרה לשמח את ילדי.ות המפונים.ות מיישובי העוטף והצפון 💛

קוללם
"מחוזקים לעולם"

תלמידי ותלמידות בית החינוך ביחד עם הצוות החינוכי השתתפו בפעילות ייחודית “קולולם” – שירת המונים, מיזם חברתי מוסיקלי בסימן הזדהות עם משפחות החטופים.ות ובמטרה לחזק, לעודד ולשלוח חיבוק לקהילת בית החינוך ולכל אזרחי ואזרחיות מדינת ישראל ולעורר מודעות עולמית לנושא החטופים.ות והנעדרים.ות.
נמשיך ונישא תפילה לשובה המהיר של לירי אלבג לחיק משפחתה האוהבת ושולחים חיבוק למשפחת אלבג. ליבנו איתכם!
״מחוזקים לעולם״ של אברהם טל הוא פס הקול, האנרגיות הטובות וההשתתפות הפעילה בימי הצילומים וההקלטות של התיכון ושל חטיבת הנעורים היו מרגשים ועוצמתיים!!

לצפייה בקולולם

חנוכה - מירוץ הלפיד

מירוץ הלפיד המסורתי של בית החינוך, המירוץ ה- 40! עמד השנה בסימן זיכרון לבוגרי ובוגרות בית החינוך שנפלו, ובתפילה כנה לחזרתם של כולם.ן.
לראשונה התקיים המירוץ בהשתתפות כל תלמידי.ות בית החינוך במסר מרגש :״רצים.ות לאורם.ן״ 💛
התרגשנו מאוד מהמחווה של גיא אלבג, תלמיד כיתה ט’, אחיה של לירי שלנו❤️שאנחנו מתפללים לשובה.🎗️
בסיום המקצים של חטיבת הביניים והחטיבה העליונה, עינת לנדיס, מנהלת בית החינוך, תלמידי.ות שכבת י”ב והצוות החינוכי של השכבה הבוגרת, הובילו את המירוץ אל רחבת הטקס. חתמנו את הבוקר בהדלקה משותפת של נר ראשון, שירת התקווה התקווה🇮🇱והמון סופגניות🍮
בוקר מרגש ועוצמתי ומלא באור של יחד.
״כל אחד הוא אור קטן, וכולנו אור איתן״
חג אורים שמח, וימים טובים לכל קהילת בית החינוך ולכל עם ישראל💛💛💛